В цих 3D-друкованих горщиках з відеогри “Super Mario Bros” живуть справжні хижі рослини!

Я відношу себе до покоління «Super Mario Bros», яке захоплювалося аудіо-та відеокасетами, Мадонною, Брюсом Спрингстином і, що найголовніше, неймовірно популярними іграми Nintendo.

Я пам’ятаю, як мій батько приніс додому Nintendo Entertainment System (NES) разом з картриджем, на якому були не тільки Duck Hunt і World Class Track Meet, але й, цілком можливо, найбільш знакова відео гра всех часів – Super Mario Bros. Ті з вас, хто зросли в 90-х, безумовно, пам’ятають стрибки через перешкоди за допомогою джойстика і стрілянину по тарілочках з пістолета Nintendo Light Gun. Ймовірно, найбільш знаковими героями цих ігор були Маріо і Луїджі, які на своєму шляху перестрибували або заскакували безпосередньо на ворогів, щоб врятувати принцесу Тоадстулот від злого Короля Боузер Купа.

Один з фанатів Super Mario Bros на ім’я Джейсон Кірк захотів воскресити свої спогади про гру з допомогою технології 3D-друку, створивши досить унікальний набір квіткових горщиків для рослин.

“Коли я був дитиною (народився в 1980 році), не було нічого кращого, ніж Nintendo, – каже Кірк. – Хоч пройшло вже кілька десятиліть, я до сих пір високо ціную гри мого дитинства більше, ніж більшість сучасних. Досі зберігаю старі Nintendo і Super Nintendo і граю в них, як тільки у мене з’являється такий шанс. Класичні ретро-ігри вкоренилися в моєму уявленні і досі надихають на створення творів мистецтва”.

Використовуючи свої дизайнерські здібності в поєднанні з любов’ю до Super Mario Bros, Кірк вирішив створити знамениті Warp Pipes з серії відеоігор. Як ви пам’ятаєте, час від часу ці труби вміщували хижі рослини – піраній, які відразу вбивали Маріо і Луїджі при першому ж контакті з ними. Скориставшись цією ідеєю, Кірк вирішили створити 3D-друковані Warp Pipes у вигляді квіткових горщиків.

Виходячи з фону анімації, Кірк спроектував своє унікальне творіння за допомогою Luxology Modo 801. Він пройшов через три різних циклу дизайну моделі, перш ніж був повністю задоволений результатом.

“Щоб створити дизайн, який мене повністю задовольняв, мені знадобилося всього кілька годин, – розповідає Кірк. – Естетично я хотів, щоб модель відображала 8-бітний вид труб з гри Маріо, ось чому ці горщики більшою мірою квадратні, ніж круглі. Функціонально я повинен був взяти до уваги особливості рослини, яка буде жити в горщику. А це передбачало створення отворів, через які вода могла вбиратися знизу, а також наявність достатнього місця для росту коренів”.

Продовжуючи тему труб, Кирку прийшла геніальна ідея. Оскільки в дійсності рослини-піраньї не існує (принаймні, ми про таке не знаємо), Кірк вирішив посадити у свої горщики венерину мухоловку. Насправді, це тип хижого рослини, яка сильно нагадує рослину-піранью з відеоігри. Єдина проблема полягає в тому, що венерина мухоловка дуже вибаглива. Тому Кірк розробляв свої горщики таким чином, щоб їх модель сприяла росту і виживання рослини.

В цілому він 3D-надрукував кілька горщиків різних розмірів. Друк кожного з них зайняла приблизно 5-6 годин. Кірк використовував 3D-принтер Printrbot Simple Metal. Кожен горщик роздруковувався з 2 частин – толстой верхній і довгою нижньою .

“Мені б довелося мати справу з великою кількістю підтримує матеріалу у разі друку горщика цілком, – пояснює Кірк. – Відокремивши верхню частину, я зміг надрукувати обидві частини без підтримки. Вони щільно з’єднуються разом, тому не було необхідності у використанні клею або будь-якого іншого матеріалу для подальшої обробки. Найцікавіше в цих горщиках для венериной мухоловки (Venus Fly Trap Warp Pipes) те, що це одночасно і твір мистецтва, і функціональний відбиток. Вони об’єднують кілька моїх інтересів: 3D-моделювання / друк, хижі рослини і ретро-ігри!”

Джерело: http://3dprint.com/84869/super-mario-warp-pipes-3d/


Tweet