3D-принтери несуть у собі величезний потенціал для людства, проте, одним з головних недоліків є відносно мала швидкість друку. Виклик цієї проблеми взяла на себе компанія Carbon3D, яка винайшла новий метод 3D-друку — CLIP (або Continuous Liquid Interface Production). Він обіцяє бути у 25-100 разів швидше, ніж існуючі методи полімерної друку.

На відміну від традиційної 3D-друку, розробленомісячний Carbon3D принтер формує об’єкт безперервно, а не друкує шари. Точніше, замість друкуючої голівки, яка працює пошарово, принтером використовується ємність з рідкою смолою. В неї поринає друкуюча платформа, а під ємністю з гумою знаходиться джерело УФ-світла, який змушує смолу приймати тверду форму. Цей процес називається фотополимеризацией і також використовується в стоматології при пломбуванні зубів. Щоб матеріал не приставав до дна, в самому низу знаходиться невеликий прошарок кисню товщиною 30 мікронів. За допомогою подібної технології друк 3D-об’єктів займає не годинник, а лічені хвилини.

Більш докладні деталі про нової технології поки не розкриваються і відомі лише самим розробникам і інвесторам, які вже встигли вкласти в Carbon3D 41 мільйон доларів США.


Tweet