Днями в столиці світової моди в Мілані, Італія, відкрилася нова виставка дизайнерського взуття.

3D принтери

Тут представлені пари скульптурної взуття, розроблені відомими голландсько-британськими дизайнерами United Nude. Спеціально для цієї виставки засновник United Nude Рем Д. Кухлаас вдався до допомоги п’яти відомих архітекторів і дизайнерів, щоб 3D надрукувати оригінальну жіночу взуття. Мова йде про архітекторів Захе Хадід, Бене ван Беркеле, Фернандо Ромео і дизайнерів Россе Ловергруве і Майкл Янг. В той час, як часто 3D друковані аксесуари не повністю виготовляються на 3D принтері, взуття, представлена в даній колекції, є повністю 3D друкованої.

За словами Кухлааса, мета даної виставки полягала в дослідженні меж технології 3D-друку і одночасно в створенні чогось дійсно вражаючого.

Зрозуміло, 3D друк взуття не по силам звичайного настільного FDM 3D принтера. Тому Кухлас і його команда використовували SLS 3D принтер sPro 60 від компанії 3D Systems. Устілки для всіх пар взуття 3D надруковані з жорсткого нейлону, а верхні елементи – з більш пластичної і зручного TPU поліуретану. Процес друку однієї пари взуття від початку до кінця забрав близько 24 години.

Як видно з фотографій, всі пари взуття кардинально відрізняються один від одного. Лондонський дизайнер Заха Хадід розробила чорну пару взуття під назвою ‘Flames’ (язики полум’я). Ідея створення даної моделі прийшла до дизайнера дуже давно, тим не менш, відповідна технологія для реалізації цієї задумки з’явилася тільки зараз.

Бен ван Беркель, заснував UNStudio, прив’язав власні моделі UNX2 до копит у зв’язку з їх формою. Варто зазначити, що ця пара дуже зручна. Британський дизайнер Росс Ловергрув спільно з експертом у 3D дизайні на ім’я Артуро Тедескі розробили складну сітчасту пару взуття.

Дизайнер Майкл Янг з Гонконгу створив пару взуття, яку, як здається з першого погляду, неможливо носити. Тим не менш, за його словами, пара Young Shoe, насправді, дуже зручна.

І нарешті, Ammonite Shoes розробив мексиканський архітектор Фернандо.

3D принтери


Tweet