У виставковому центрі International Exhibition Center Plaza в Вэйхае, Китай, компанія ZhuoDa group наочно продемонструвала один з варіантів модульного будівництва будинків, який справив на весь світ незабутнє враження.

Справа в тому, що двоповерхова вілла виросла на очах здивованих відвідувачів за якихось три години! Увечері того ж дня ZhuoDa group побудувала ще один модульний будинок в Сіані.
Модулі для будинків виготовляються на фабриці компанії аж до внутрішньої обробки, проводки, водопроводу, сантехніки, меблів і т. д. Таким чином, будинки вже готові на 90%, коли їх привозять на будівельний майданчик. Стіни модулів друкуються» із спеціального матеріалу, таємницю складу якого компанія поки тримає в секреті.
Після короткої вітальній церемонії злагоджена команда робочих миттєво зібрала будинок з вже готових модулів за допомогою крана. В першу чергу була зібрана вітальня, за нею послідували спальня, кухня і ванна кімната на першому поверсі. Потім прийшла черга другого поверху: тераси, ще однієї спальні і побутових приміщень. На все про все пішло менше трьох годин.

Так як всі модулі були виготовлені заздалегідь, компанії вдалося уникнути багатьох витрат, без яких не обходиться жодне будівництво. У зв’язку з відсутністю витрат на транспортування, матеріали, техніку і складання, кінцева вартість цих будинків набагато нижче, а це означає, що вони набагато дешевше, ніж ті, які будуються з нуля з використанням традиційних методів.

Зі слів компанії, модулі виготовляються з матеріалів, отриманих з промислових і сільськогосподарських відходів, тому в них немає формальдегіду, аміаку, радону та інших шкідливих речовин. Вони здатні витримувати землетруси з магнітудою 9 балів, не бояться вогню і води. Крім того, стіни можуть бути покриті декоративними текстурами, надають їм схожість з жадеїтом, мармуром, деревом, гранітом і т. д. Особливо ревні прихильники чистоти і здоров’я навіть можуть попросити виробника додати китайські трави у стіни для «додаткової ароматерапії».

«На будівництво звичайної вілли йде близько шести місяців. Нашу віллу можна побудувати буквально за десять днів, починаючи з моменту виготовлення модулів на фабриці і закінчуючи фінальною складанням на місці», – пояснює Ан Йонглианг, інженер Zhuoda Group. Для складання двоповерхової вілли необхідно 6 3D модулів, на кожен квадратний метр припадає приблизно 100 кг ваги.

На даний момент у компанії вже є 22 патенту на новий матеріал і підписані контракти по 40 державним проектам. До 2016 року площа будинків, побудованих ZhuodaGroup, досягне 2 мільярдів квадратних метрів, а їх сумарна вартість складе 7 трильйонів юанів.
Будинок з меблями, сантехнікою та іншими зручностями обійдеться вам всього в 3500 юанів/м2.


Tweet