Автор цього огляду не претендує на об’єктивність, проте сподівається, що його користувальницький досвід, описаний нижче, буде корисним для тих, хто вже працює з аматорськими планшети Wacom, але всерйоз подумує про покупку більш функціонального пристрою.

Власники Intuos, Bamboo і навіть стареньких Graphire не дадуть збрехати: мовою Wacom «планшет для початківців і любителів» означає дуже навіть непоганий інструмент для цифрового художника і дизайнера. Ці девайси успішно використовуються в роботі над досить складними проектами. Але з якоїсь причини раптом з’являється бажання змінити «любителя», який служив вірою і правдою, скажімо, на професійний Intuos pro? На мою думку, основних причин дві.

Навіщо переходити на «профі»?

Перша причина — творча. Багато техніки малювання, для яких важлива не тільки сила натиску на перо, але також кут його нахилу і навіть повороту, — на любительському планшеті неможливі, на відміну від Intuos pro. Так і чутливість до натиску «прошек» вдвічі вище, що дозволяє точніше контролювати товщину проведених ліній і штрихів.

Ще більше розширюють можливості цифрового художника спеціалізовані пір’я та наконечники для них, що імітують реальні інструменти для малювання, починаючи з традиційних пензликів і фломастерів і закінчуючи аерографом і пером каліграфа. Всі вони передбачені спеціально для Intuos pro і з «аматорами» несумісні.

Друга причина, по якій з’являється бажання змінити аматорський планшет на професійний, — технічна: у Intuos pro банально більш широка відображається функціональність. Скажімо, клавіші ExpressKeys у «прошек» більше (6 або 8, в залежності від моделі), і вони налаштовуються для кожного додатка індивідуально: якщо в «Фотошопі» який-небудь клавішею ви включаєте спливаючий колориметр, то в файловому менеджері цієї ж кнопкою можна копіювати вибрані файли, а в веб-браузері — виконувати перехід на одну сторінку назад.

Сенсорне кільце TouchRing, якого у «любителів» просто немає, дозволяє зручно регулювати якісь «діапазонні» параметри: діаметр кисті, масштаб відображення картинки, прокрутка документів і веб-сторінок, налаштування гучності та багато-багато іншого. Для кожної програми можна встановити до чотирьох подібних параметрів, які «крутити» в ту або іншу сторону набагато зручніше, ніж «тикати» відповідні комбінації клавіш на традиційній клавіатурі.

Взагалі індивідуальній настройці під різні програми можна піддати кожен аспект планшета: не тільки ExpressKeys і Touch Ring, але також перо (клавіші і наконечники), многопальцевые жести і спеціальні радіальні меню, які дозволяють звести до мінімуму роботу з клавіатурою.

Нарешті, комплект Wacom Wireless Kit, який для Intuos потрібно купувати окремо, з професійним Intuos pro йде в комплекті: планшет прямо з коробки може перетворитися в бездротової. Істотний плюс для тих, хто хоче звести до мінімуму число проводів на робочому столі.

Зверніть увагу, наскільки Intuos pro більше аматорського Bamboo 2-го покоління. До цього треба просто звикнути.

Загальні враження

Ну і тепер чисто суб’єктивне.

За останні кілька років я добряче попрацював на двох аматорських моделях планшетів Wacom — вже раритетному Graphire 4 і Bamboo другого покоління. Оскільки я не художник, і планшет мені потрібен суто для дизайнерських завдань, для повноцінної роботи в різних графічних додатках розміру S мені цілком вистачає. Так що з усіх Intuos pro я зупинив свій вибір теж на розмірі small.

Основна причина переходу на «прошку» для мене була технічної: мені дуже сподобалася більш широка функціональність і гнучка настройка планшета і пера під різні програми, чого ніколи не вистачало в аматорських моделях. Ну і бездротової комплект в якості приємного бонусу теж зіграв свою роль у прийнятті остаточного рішення.

Хоча є ще одна річ, яка мені страшенно подобається, — «чорнильниця». Дуже зручна штука, з якої перо ніколи не буде валятися де ні попадя. Мій старий Graphire комплектувався такий підставкою. Це була проста пластмасска, без потайних нутрощів, але свою основну функцію вона виконувала, і я з задоволенням нею користувався. Коли ж у мене з’явився Bamboo, відсутність чорнильниці в комплекті мене засмутило. Тканинна петлиця на торці планшета безсумнівно, зручна при транспортуванні, але «паркувати» в ній перо, коли девайс на столі, — сумнівна ідея. Так що наявність чорнильниці в комплекті з Intuos pro для мене стало ще одним плюсом.

У підсумку: інформація про продукт вивчена, сам продукт отримано на руки — і починається безпосереднє знайомство.

Товщина у професійного планшета також більше, ніж у аматорського, навіть нових Intuos.

Мінуси є?

Оскільки мій досвід роботи з професійним планшетом, образно кажучи, без року тиждень, назвати якісь мінуси Intuos pro важко. Поки складається враження, що мінусів у планшета просто немає. Але є деякі нюанси, які варто взяти на замітку.

 • Габарити. «Прошка» товщі будь-якого «любителя», і різницю зап’ясті добре відчуває. Дискомфорт від цього швидше психологічний, і до нової товщині звикаєш швидко. То ж справедливо і для ширини Intuos pro: для моделі з тієї ж активної площею потрібно більше місця. Це слід врахувати, якщо ваше робоче простір обмежений, а ви звикли класти планшет збоку від клавіатури (я звик класти планшет перед собою, тому мені було простіше адаптуватися).
 • Відбитки пальців. Ще один нюанс, суто естетичний, пов’язаний з м’якою поверхнею рамки планшета: на ній чудово залишаються відбитки навіть від злегка жирних пальців і долонь. Якщо ви терпіти не можете брудну техніку, доведеться стежити за чистотою рук більш ретельно. І запасіться мікрофіброю для протирання планшета. 😉
 • Час автономної роботи від Wireless Kit може здатися недостатньо довгим особливо при інтенсивній роботі з планшетом. Якщо ви за весь день до мишки майже не торкаєтеся, тримайте комплектний USB-шнур поруч, щоб до вечора поставити Intuos pro на зарядку.
 • Кнопка вимикання планшета, яка корисна в бездротовому режимі, зливається з поверхнею торця пристрою, з-за чого навпомацки її важко знайти. Мабуть, це можна було б назвати об’єктивним мінусом, проте в параметрах планшета передбачено таймер автоматичного вимкнення по закінченню певного кількості хвилин. Так що незручності від такого плоскої кнопки в результаті невеликі. Тим більше що включається планшет натисканням взагалі будь-якої кнопки.

Перо від Bamboo 2-го покоління (вгорі) було досить незручним: погане зчеплення з рукою, тверда поверхня, малоудобная форма. Зовсім інша справа — професійне перо від Intuos pro, переваги якого зрозумілі з перших секунд роботи. До речі, у «аматорських» Intuos пір’їнка дуже схоже на професійне.

Плюси? Їх є у нього!

Звичайно, позитивні враження від Intuos pro у досвідченого користувача аматорських планшетів затьмарюють всі суб’єктивні неоднозначності. Зупинюся на десяти найяскравіших особливості «прошки», з-за яких я, по всій видимості, ніколи не пошкодую про зміну «любителя» на «професіонала».

На «чорнильниці» Intuos pro перо тримати можна в одному з двох положень — як вам більше подобається. Вертикальне положення, звичайно, більш стійке.

 • Гнучка настройка планшета і пера під кожен додаток. Про це я вже сказав вище. Додам тільки, що це реально зручно, коли одні й ті ж органи управління ведуть себе по-різному, в залежності від поточної програми.
 • Ще більш ергономічне перо. Перо у нових «Интуосов» придбало форму професійного інструменту (не рівня тому, що було в комплекті мого старенького Bamboo), але по ергономіці його все одно не порівняти з комплектним пером Intuos pro. Гумовий захоплення, приємне потовщення біля переднього кінця, приємний вага і хороша збалансованість… Ну і змінні кольорові кільця, які особливо корисні, коли у вас кілька різних пір’я. Шкода тільки, що замало квітів: білий, сірий, чорний і червоний. 🙁
 • Touch Ring. Користь цього органу управління важко переоцінити. Кільце дійсно спрощує не тільки регулювання численних числових параметрів в додатках, але і забезпечує зручну навігацію по верствам, сторінок і навіть робочих просторів операційної системи (маківники зрозуміють, про що йдеться).
 • Чорнильниця! Моя слабкість, і нічого з цим не можу вдіяти. Перо можна ставити в неї або класти на бік (для цього в бортику пристосування зроблені круглі виїмки). Особливо круто, що у комплекті з «прошкой» це не просто шматок формованого пластика, а спеціальний контейнер, всередині якого заховані змінні наконечники і пінцет. Примітно, що денце чорнильниці вкрите м’яким повстяним матеріалом, а всередині, судячи з усього, вбудована пластина з залізного сплаву. Я прийшов до такого висновку, оскільки на магнітних поверхнях, навіть нахилених під великим кутом, чорнильниця відмінно тримається. Яка у цього практична користь, поки важко сказати.

 • Набір з 10 наконечників різного призначення, які йдуть в комплекті з кожним Intuos pro. Крім п’яти стандартних (плюс один в пере), в чорнильниці ви знайдете три повстяних, один гнучкий і один штриховий. Повстяні імітують фломастери та маркери для гнучких характерне підвищене зчеплення з поверхнею планшета, а штриховий добре імітує пружність ворсу кисті. Я зупинився на повстяному суто з практичних міркувань: з ним поверхню «прошки» менше зношується.
 • Потужні «ніжки». Знизу Intuos pro наклеєні широкі смужки з м’якої гуми, що забезпечує планшету відмінне зчеплення практично з будь-яким столом. Щоб випадково зрушити його, треба дуже постаратися.
 • Довжелезний USB-кабель. Ще одна дрібниця, гідна похвали. З «прошкой» в комплекті йде відстібається кабель довжиною цілих два метри! Це в значній мірі розширює свободу дій, навіть якщо ви віддали перевагу відмовитися від бездротового комплекту. Важлива деталь: штекер mini USB, який підключається до планшета, завдяки своїй Г-образній формі, не дає шнуру розкладеними на столі великий петлею. Втім, тут варто також зауважити, що гніздо mini USB у самому планшеті вбудовано дуже глибоко, з-за чого не всякий USB-кабель підійде для підключення пристрою до комп’ютера. Так що дивіться, не посійте комплектний дріт.

 • Екранні підказки. Якщо ви забули, які команди прив’язані до ExpressKeys для конкретного додатка, просто торкніться будь-якої клавіші, не натискаючи її, — і на екрані з’явиться підказка.
 • Світлодіодне підсвічування, функціональність якої можна розділити на дві частини: однозначно корисну (індикація режиму Touch Ring) і просто гарну (підсвічування габаритів активної області планшета). Друга, очевидно, корисна для роботи в темряві (мабуть, є любителі).
 • Загальні відчуття. Виключно позитивні. Можливо, через рік-другий, коли з досвідом роботи з’явиться і «професійна примхливість», я зможу знайти в цьому кльовом девайсі якісь мінуси… Але що потім переходити, якщо раптом і Intuos pro стане не милий? 🙂 Варіант з області фантастики.

Джерело


Tweet