Хірурги вдалися до допомоги 3D-друку, щоб випрямити викривлену ногу пацієнтки.

Ми вже не раз розповідали про те, як технологія 3D-друку приходить на допомогу лікарів по всьому світу. У минулому хірурги відмовлялися проводити операції, які здавалися їм надто складними, тому що боялися ще більше нашкодити пацієнту. Сьогодні лікарі з США, Західної Європи та Китаю виготовляють 3D-друковані моделі органів пацієнтів, щоб отримати наочне уявлення про те, як слід проводіть операцію.

Більше десяти років молода китаянка Сяо Цянь була змушена жити з викривленою правою ногою. Коли їй було 7 років, вона потрапила в страшну автомобільну катастрофу. У результаті права великогомілкова кістка сильно деформувалася. Але це ще не все. Кістки дівчата продовжували рости, і через роки нога придбала помітний і неприродний вигин. Вона не могла нормально ходити, так як права нога стала значно коротша за ліву.

У 2014 році Сяо Цянь звернулася в Лікарню Xiangya з проханням про допомогу. Коліно сгибалось неправильно, і було очевидно, що треба робити операцію. Однак доктор Танг Джую вирішив піти ще далі. Йому захотілося виправити великогомілкову кістку. Ретельно обміркувавши ситуацію, він вирішив вдатися до реконструктивної хірургії.

Використовуючи технології 3D-сканування і 3D-друку, він зробив фізичну модель ноги Сяо Цянь, на якій його асистенти практикувалися цілий місяць. В результаті у них склався докладний план остеотомії великогомілкової кістки, спираючись на який їм вдалося випрямити ногу. Операція успішно завершилася через 3 години.

«Вдавшись до остеотомії, ми значно скоротили масштаб викривлення, – говорить доктор Танг Джую. – Після реабілітації і повного одужання вона, нарешті, зможе нормально ходити».

Це була перша операція такого роду в Китаї, а може навіть і в цілому світі. Тепер хірурги і лікарі починають розуміти, яким потужним зброєю може стати технологія 3D-друку, якщо вміти нею користуватися.


Tweet