Дослідники з Університету Карнегі — Меллона пристосували 3D-принтер для друку волосся, щетини і ниток.

Доповідь буде представлений конференції UIST 2015, детальніше з роботою можна ознайомитися на сайті одного з авторів (PDF).

Щоб домогтися 3D-друку тонких ниток, дослідники допрацювали програмне забезпечення принтера. Керуючий алгоритм модифікували таким чином, щоб принтер видавлював зовсім трохи пластику і одразу відводив екструдер в бік від моделі. Таким чином виходять быстрозастывающие гнучкі нитки, подібні тим, які виходять при використанні клею.

Друк волосся і щетини різної жорсткості досягається регулюванням швидкості подачі пластику і переміщення екструдера. При цьому, волосся можна друкувати з того ж матеріалу, що і основну модель. Найефективнішим методом обриву надрукованій нитки автори вважали використання допоміжної платформи, про яку екструдер «зчищає» прилип до нього другий кінець нитки.

Автори роботи особливо відзначають, що метод не вимагає аппартной модифікації і годиться для більшості FDM-принтерів. В якості платформи для експериментів автори роботи навмисно вибрали один з доступних FDM-принтерів споживчого рівня — Printbot Simple. Таким чином, друк волосся, які можна різати, заплітати і завивати, доступна навіть власникам бюджетних принтерів.

Раніше дослідницька група Mediated Matter представила друкуючий склом 3D-принтер, розроблений спільно з Лабораторією скла Массачусетського технологічного університету та Інститутом Вісса.


Tweet