Компанія Wacom вирішила відмовитися від звичайних для розумних ручок вбудованих камер і особливих типів паперу, анонсувавши унікальний smartpen Bamboo Spark.

Виріб легко оцифрує рукописний текст і зображення, причому збереже у своїй власній пам’яті до сотні сторінок в разі, якщо під час роботи зв’язок зі смартфоном відсутня. Так само можлива передача записів через смартфон прямо в безкоштовне хмарне сховище Wacom Cloud.

Втім, як і у випадку з багатьма оригінальними рішеннями», умова для оцифровки все-таки існує. Смартпен пропонується в комплекті зі спеціальним чохлом для планшетного комп’ютера або смартфону, що представляє собою електромагнітну резонансну дошку. Завдяки цій дошці пристрій враховує розташування кінчика пера – геометрію запису, кут і ступінь натиснення на поверхню.

Тому для Wacom Bamboo Spark може бути застосована будь-яка папір – суть не в ній, а в підкладці. Природно, що для залишення написи на самому папері потрібні чорнило, тому компанія оснастила модель змінним картриджем. При використанні «розумної» кулькової ручки в якості інструменту для звичайних нотаток одного картриджа може вистачити до 90 діб використання. На жаль, інтенсивність роботи при цьому не вказана.

Також, при наявності доступу в мережу, апарат здатний зберігати оцифровані записи у власному хмарному сховищі. Якщо ж у користувача в потрібний момент відсутня мобільний пристрій і Мережа, Bamboo Spark збереже до 100 сторінок записів у своїй пам’яті. Застосовувана в Bamboo Spark ручка хоч і кулькова, але працює лише з фірмовими картриджами Wacom. Одного такого вистачить на три місяці використання, правда, компанія не уточнила при якому витраті отримані ці дані.

Поки smartpen пропонується в комплекті з трьома типами чохлів, мають електромагнітну резонансну поверхню:

1. Універсальний, для смартфона і блокнота.
2. Для планшетів з діагоналлю дисплеїв до 9,7 дюйма.
3. Для Ipad 2 Air з клямкою.


Tweet