Компанія ANSYS, Inc. рада повідомити про вихід нової версії програмного комплексу ANSYS 16.0, який характеризується новими унікальними можливостями і поліпшеннями, що дозволяють створювати і оптимізувати інноваційні вироби.

Оригінал релізу

В ANSYS 16.0 були зроблені істотні поліпшення в усьому спектрі продуктів, включаючи міцність, гідродинаміку, електроніку і проектування на рівні систем, що дозволить інженерам створювати точні віртуальні прототипи виробів в наступних областях:

Проектування нових електронних пристроїв.

Створення виробів, оснащених вбудованими технологіями для взаємодії один з одним або з зовнішнім середовищем, потребує підвищення стандартів для апаратного та програмного забезпечення. ANSYS 16.0 дозволяє переконатися в надійності електронних компонентів і відповідної роботи пристрою в процесі проектування виробу.

Використання всього спектру властивостей матеріалів.

Багато інженери стикаються з необхідністю скорочення маси виробу при поліпшенні характеристик і забезпечення естетичного вигляду продукції. Використання тонколистового металу або композиційних матеріалів часто дозволяє вирішити проблему, проте моделювання таких виробів є складним. В ANSYS 16.0 представлені поліпшення пре-процесингу, що дозволяють вирішувати такі завдання простіше і швидше.

Рішення складних гідродинамічних задач стало простіше.

В ANSYS 16.0 на 40 % зменшено час, необхідний для створення розрахункових сіток. Більш того, завдяки технології Сполучених Optimization, істотно прискорюється оцінка проектних змін виробів. Технологія Сполучених Optimization тепер характеризується простотою використання і дозволяє ефективно виконувати багатоцільову оптимізацію.

Розробка програмного забезпечення.

В ANSYS 16.0 покращено взаємодію зі стороннім і вбудованим програмним забезпеченням. Для аерокосмічної галузі в ANSYS 16.0 реалізований підхід на основі моделювання, що дозволяє виконувати вимоги сертифікаційних документів DO-330 і DO-178C для забезпечення найвищого рівня безпеки. Таким чином, в ANSYS 16.0 з’явився єдиний у своєму класі модуль, що дозволяє виконувати нові сертифікаційні вимоги FAA.

Середа ANSYS AIM.

В ANSYS 16.0 з’явилася нова середа ANSYS AIM, що полегшує виконання многодисциплинарных розрахунків. В ANSYS AIM використовуються перевірені часом технології вирішення многодисциплинарных завдань, а завдяки новій інтуїтивної середовищі процес моделювання стало набагато простіше. ANSYS AIM допомагає інженерам в процесі розрахунку і забезпечує широкі можливості автоматизації і кастомізації. Більш детальну інформацію Ви можете отримати на сайті www.ansys.com/AIM .

Існуючі користувачі можуть завантажити ANSYS 16.0 з допомогою Центру завантажень (Download Center) на клієнтському порталі ANSYS (посилання). Будь ласка, використовуйте наведену нижче інформацію для реєстрації облікового запису, якщо у Вас її немає:
Company: temp
Customer Number: temp
Contact Name: temp
Contact Number: temp

Менеджер ліцензій ANSYS 16.0, необхідний для запуску ANSYS 16.0, підтримує ліцензії з попередніх версій ANSYS, таким чином, Ваше існуюче програмне забезпечення буде продовжувати працювати. Ваші існуючі ліцензійні коди будуть продовжувати діяти після оновлення менеджера ліцензій. Користувачі продуктів ANSYS Electronics тепер можуть використовувати менеджер ліцензій ANSYS License Manager v16.0 (на відео показано зміни у менеджера ліцензій).

Вся команда ANSYS рада представити Вам новий реліз. Ми сподіваємося, він перевищить Ваші очікування і суттєво допоможе Вам у створенні інноваційних виробів.

Перше знайомство з ANSYS AIM 16.0

Сьогодні ми відкриємо вікно в майбутнє ANSYS, яке настане вже завтра. Це майбутнє обіцяє бути світлим і безтурботним, і пов’язане воно з новою ідеологією організації робочого процесу і робочого простору рядового інженера-расчетчика чи інженера-конструктора.

Називається ця дивина просто і нехитро — ANSYS AIM 16.0.

На даний момент — це пілотний проект, але у нього вже включений досить серйозний функціонал: базові можливості вирішувача ANSYS Fluent, сітковий препроцесор ANSYS Meshing (з просунутими функціями розміру і інструментами для автоматичної генерації високоякісних призматичних шарів), геометричний движок SpaceClaim (з технологією прямого моделювання тривимірної геометрії) і мн. ін. Далі про все трохи більш докладно.

На малюнку нижче показано вікно завантаження ANSYS AIM. У верхньому лівому куті розташована панель для вибору базового шаблон (template) для постановки задачі: Structural (МДТТ), Fluid Flow (гідрогазодинаміка), Thermal (оцінка температурного стану), Electric Conduction (Джоулев нагрів), Fluid-Structural Interaction (многодисциплинарная завдання) і User Defined (користувальницький шаблон).

Знизу розташована панель з схематикой проекту (Workflow) у вигляді пов’язаних «блоків». Ця панель має декілька закладок, одна з них — Messages -використовується для виведення актуальних інформаційних повідомлень.

Далі я розповім вам про те, як поставити просту задачу газодинаміки в ANSYS AIM.

Вибираємо шаблон Fluid Flow. На екрані з’явиться панель для імпорту геометрії. Ми можемо завантажити готову розрахункову геометрію (що буває вкрай рідко) або витягти fluid-область з імпортованої геометрії (для цього ANSYS, Inc. і реалізувала функціонал прямого моделювання в AIM).

Ми завантажимо «чисту» конструкторську геометрію і підготуємо її для розрахунку.

Вибираємо опцію Requires the flow volume… і натискаємо на кнопку [Create Simulation Process]. Далі вказуємо директорію і завантажуємо файл з вихідною геометрією.

На екрані в основному графічному вікні з’явиться геометрія. Зверніть увагу, що схематика проекту повністю оновилася. Тепер вона містить окремі блоки, кожен з яких описує окремий етап постановки задачі: Geometry (робота з імпортованої геометрією), Volume Creation (витяг fluid-обсягу), Mesh (генерація сітки), Physics (визначення граничних умов, вибір математичних моделей, вказівку налаштувань вирішувача тощо), Results (пост-процесинг).

Збільшіть картинку, щоб розглянути всі більш докладно.

Далі натискаємо на Volume Creation; в лівому верхньому кутку з’явиться панель з інструментами для створення розрахункового обсягу з попередженням про невиконаної операції (Attention required).

Для вилучення обсягу необхідно попередньо створити 4 поверхні-заплатки (capping surfaces), як показано на малюнку нижче.

Повертаємося в закладку Volume Creation і натисканням на кнопку [Create Volumes] підтверджуємо виконання операції генерації розрахункового обсягу. Розрахунковий обсяг побудований.

Переходимо до генерації розрахункової сітки. Цей процес максимально автоматизовано в ANSYS AIM. Для генерації призматичних шарів використовуються аналогічні опції, налаштування та алгоритми, як і в ANSYS Meshing.

Зовнішній вигляд розрахункової сітки (тетраедри з призмами) показаний на малюнку нижче.

Тепер можна відкрити закладку Physics. Послідовно визначимо матеріал (властивості робочого середовища), крайові умови, модель турбулентності та ін.

На малюнку показаний приклад заповнення встановленого шаблону, що описує властивості води.

На наступному малюнку показаний приклад завдання і візуалізації крайових умов на відповідних поверхнях, зокрема, швидкості на вході в колектор.

І тиску на виході з колектора.

Після цього натискаємо на іконку Solve Physics і розслаблено спостерігаємо за процесом збіжності завдання.

Ось так зводиться наше завдання. Нам знадобилося трохи більше 150 ітерацій до досягнення збіжності.

Кілька слів про постпроцессоре ANSYS AIM. З першого погляду він не схожий ні на CFD-Post, ні на постпроцесор ANSYS Fluent.

Оригінал релізу


Tweet