Електронний гігант TE Connectivity представив на виставці Rapid2015 — перший у світі мотоцикл, надрукований на 3D-принтері і при цьому здатний пересуватися. Звичайно, поки це не більше ніж демонстраційний зразок, але він дозволяє заглянути в майбутнє тривимірної друку.

Перший у світі надрукований на 3D-принтері мотоцикл.

TE Connectivity взяла за зразок для наслідування мотоцикл Harley-Davidson Softail і відтворила його конструкцію на тривимірному принтері, витративши на друк близько 1000 годин і 25 000 доларів. Головна відмінність 180-кілограмового байка від попередників — його здатність самостійно пересуватися. Правда, нешвидко і недалеко. Поки що технології не дозволяють використовувати для 3D-друку метали і гумові композити. Мотор, батарею, гальма, ланцюговий привід та шини довелося взяти готові: у випадку з силовою установкою це виявився скромний електромотор потужністю 750 Вт (1 л. с.). Він здатний розігнати мотоцикл з двома дорослими сідоками до 24 км/год, але запасу акумулятора вистачає тільки для демонстраційного заїзду.

Втім, 3D-байк, звичайно, будувався не для швидкісних рекордів. Головне досягнення TE Connectivity — абсолютно унікальні друковані підшипники з АБС-пластику, заради яких здебільшого і був затіяний цей проект. На випробувальному стенді в умовах, що імітують реальну їзду, вони витримують до 2000 об/хв і ведуть себе нічим не гірше звичних. Враховуючи, що перший примірник «друкованого» байка був таким неміцним, що розвалився при транспортуванні, величезний прогрес очевидний. TE Connectivity поки утримується від гучних обіцянок, але вже зараз зрозуміло, що 3D-друк успішно долає свої «дитячі хвороби» одну за одною.


Tweet