Повернутися з дигитайзера на мишку також складно, як навчитися друкувати пальцями ніг. Я знаю професіоналів, які чудово ретушують фотографії навіть на тачпаді ноутбука, а мишка давним-давно вважається стандартним інструментом для ретуші, але куди краще, точніше і зручніше все це робити на графічному планшеті (дигитайзере), з сенсорним пером, тут головне – звикнути.

Wacom на ринку дигітайзерів формально не монополіст, але законодавець і єдиний серйозний гравець вже довгі роки. Спробував у справі компактний, мобільний і зручний графічний планшет з пером. Детальніше під катом.

Ще нещодавно графічні планшети Wacom поділялися на Intuos для професіоналів і Bamboo для менш вимогливих (назвати їх “любителями” не зовсім коректно), брали Bamboo і дітям, який вивчав малювання на комп’ютері, і просто розважитися. У мене на THG є детальний огляд того покоління, рекомендую.

З недавніх пір старша лінійка називається Intuos Pro, а молодша стала просто Intuos. Я не дізнавався, з чим це пов’язано, але можу здогадуватися, що Intuos серед цільової аудиторії сприймалися як серйозний інструмент, а Bamboo як “іграшка”, що не відповідає дійсності.

Про монітори-дигітайзери Cintiq, планшети Cintiq Companion на Android і Windows 8, а також спеціальні рішення Wacom, в цьому огляді говорити не буду, вони належать до зовсім іншої категорії продуктів і цінник в тому сегменті зовсім інший.

Сьогодні розповім що можна купити за 3-5 тисяч рублів, майже самої молодшої моделі в лінійці графічних планшетів Intuos Pen & Touch, з індексом CTH-480. На мій погляд, у багатьох випадках, модель найбільш оптимальна для тих, хто займається фотографією і ретушшю, в тому числі, в дорозі.

Огляд Wacom Intuos Pen & Touch | Для кого ця модель

По функціональності серія Intuos відрізняється від Intuos Pro істотно, але не так вже широке коло тих, кому ці відмінності справді важливі.

Перо звичайного Intuos не відстежує нахил, на самому планшеті немає сенсорного кільця і кнопок менше. Також, до Intuos не можна купити екзотичні пір’я, типу бездротового аерографа або пера Art Pen, який відстежує ще й обертання. Самі пір’я у Intuos простіше, до них немає змінних обкладок, для більш зручного хвата, тобто кастомізації відчутно менше.

На мій погляд, Intuos Pro більше підходить вимогливим цифровим художникам, яким необхідно працювати в редакторах зі складними програмними кистями і ефектами, а прості Intuos оптимальні для ретушування і редагування знімків в Photoshop, Lightroom і інших редакторах, коли потрібно працювати звичайними китицями, і пристрою досить відслідковувати рівні натискання і руху кисті, а інші функції а надлишкові.

Точно також, в CAD/CAM-додатках дизайнерам не потрібні можливості, важливі художникам. Там теж буде достатньо звичайних Intuos.

Огляд Wacom Intuos Pen & Touch | Підключення, особливості, зовнішній вигляд

Зовнішній вид Intuos Pen & Touch гармонує з MacBook і по дизайну, і по колірній гамі. Шкода корпус не алюмінієвий, тут все з пластику. Про активність дигитайзера кажуть світлодіоди – лівий горить коли планшет підключений, правий загоряється відчувши перо або дотик до сенсорної частини пальцями.

Мені найбільше подобається в цій моделі компактність – планшет легко лягає в кишеню наплічної, навіть досить компактною, сумки. Він не занадто товстий, досить легкий, а всі елементи збираються в корпус, всередині є навіть місце для USB-ресівера.

Intuos Pen & Touch поєднує можливості дигитайзера і сенсорної панелі. Є версія без “тача”, вона стоїть на півтори тисячі рублів дешевше. Наскільки гарний і потрібний тач розповім нижче.

У базовому варіанті Intuos підключається до комп’ютера по USB, не дуже довгим шнуром, а за допомогою додаткового Wireless Accessory Kit можна зробити графічний планшет бездротовим.

Я вирішив одразу взяти і бездротовий модуль, він дає більше свободи. Підключається все просто, навіть інструкція не потрібно, а через USB-кабель буде заряджати акумулятор, який потрібно встановити всередину Intuos. Ніхто не заважає, поки батарея заряджається, працювати в провідному режимі.

Дротове підключення, на мій погляд, призначений більше для ноутбуків. Щоб з’єднати дигитайзер з десктопом, особливо якщо той стоїть під столом, знадобиться придбати подовжувач. Звичайно, можна підключитися і через USB-хаб монітори або клавіатури, якщо він є, і на iMac зручно буде. Мені просто кинулось в очі, що у мого старенького Bamboo Pen & Touch кабель був разюче довше.

Intuos оснащений 4 кнопки, функції яких можна змінювати в широких межах – призначити відповідність кнопках або, навіть, комбінації клавіш. За замовчуванням в Photoshop кнопки виконують функції Ctrl, Alt, Cmd і Space, що зручно. Для кожної програми можна задати свої функції. Дизайн залишився симетричним, але якщо раніше всі кнопки були з торця, то тепер вони зверху. Зручніше це визначитеся самі.

Перо звичайне, корпус з пластика, на вершині кольорове кільце для персоніфікації та цифровий ластик. У налаштуваннях можна окремо настроїти чутливість для пера і ластику.

Кольоровий ярлик ззаду не декорація, а петля для пера, яка стане в нагоді, коли ви зберетеся з Intuos в дорогу.

В комплект входить така ж петелька чорного кольору, а під кришкою усередині планшета знайдуться змінні наконечники. З часом вони стираються, але наскільки інтенсивно залежить від власника – хтось роками користується одним, а хто-то кожен місяць змінює, тому що сильно тисне на поверхню при малюванні.

У будь-якому випадку, у порівнянні з колишніми Bamboo, в наявності цілий ряд змін в ергономіці, більшість з них пішли на користь.

Чому вибираючи модель Intuos для себе я волів молодшу і саму компактну? Причина проста – саме Pen & Touch S без проблем поміщається навіть в невелику ремінь через сумку і важить як два iPhone – всього 310 грам. Носити з собою такий дигитайзер комфортно, а батарейку в дорозі можна заряджати як від ноутбука, так і від будь-якого універсального акумулятора з USB-виходом. Втім, часто це робити не доведеться, заряд Intuos тримає досить довго.

В комплект CTH-480S входить CD з драйверами, але ні в однієї з моїх систем давно немає оптичного приводу, тому драйвер качав з сайту wacom.ru знайти його нескладно.

Першим встановив на Mac. Після установки з’явився додатковий аплет налаштувань, в ньому можна налаштувати все під себе як в загальному сценарії, так і під окремі програми.

Потім підключив Intuos Pen & Touch PC з Windows 8. Та ж історія, дуже схоже додаток для налаштувань.

Огляд Wacom Intuos Pen & Touch | Тест

Сенсорна панель Intuos Pen & Touch підтримує мультитач. Інновацій від дигитайзера я не чекав, що давно знайомий з Wacom, і мені було цікаво, наскільки відчуття при роботі з новою моделлю пальцями схожі на штатний тачпад MacBook Pro і Magic Trackpad, які я вважаю еталонними.

Відразу скажу, відчуття сильно відрізняється – поверхня Intuos набагато більш шорстка, пальці ковзають по ній не так добре, користуватися в режимі тача можна без праці, але не так приємно, як рідними тачпадом Apple.

Чому так зроблено мені зрозуміло – якщо провести пером по тачпаду Apple, складеться враження, що ви ведете кульковою ручкою з пластику, а при роботі з Wacom Intuos відчуття куди ближче до “паперовим”, ніби ви малюєте сухим олівцем на звичайному шероховатом аркуші. Поєднати два цих варіанту в одному пристрої неможливо.

Використовувати як тачпад Intuos Pen & Touch можна, але в цілому чуйність не так хороша, як у тачпада Mac, а для відпрацювання кліка потрібно не продавити, як на буці, а вдарити по поверхні пальцем. Не настільки прецизійно відпрацьовує Intuos і жести, у тому числі, корисні в Photoshop масштабування щипком і обертання. Я б волів для роботи пальцями використовувати штатний тачпад MacBook або додатковий Magic Trackpad, а Intuos цілком можна купити без тача.

Під час малювання, коли в руках перо, здійснювати тією ж рукою жести незручно, згодом приходить звичка робити жести лівою, а малювати пером правою рукою.

До чутливості при роботі з пером немає ніяких нарікань, адже це Wacom, тут все вилизано покоління і покоління тому. Intuos Pen & Touch відстежує 1024 рівня тиску, а роздільна здатність панелі складає 2440 lpi (ліній на люйм) – характеристики, якщо порівнювати з попередньою моделлю з лінійки Bamboo, не змінилися.

Я випробував малювання на двох різних системах – MacBook Pro 13 (Retina, late 2013) і настільному ПК з 27-дюймовим екраном у вирішенні 2560×1440. В останньому випадку побоювався, що маленького дигитайзера буде недостатньо, щоб комфортно малювати на великому дисплеї.

Побоювання не виправдалися, як мені коли-то і радили, цілком можна зупинитися на більш компактному дигитайзере, не купуючи старшу і більшу версію, на якій доведеться робити більш довгі жести.

Огляд Wacom Intuos Pen & Touch | Висновки

Підведу підсумок. Wacom Intuos Pen & Touch CTH-480S хороший дигитайзер для фотографа і ретушера, для роботи в CAD-додатках, моделювання, та інших завдань, де не потрібні спеціальні пір’я, відстеження нахилу і безліч додаткових клавіш, тобто функція Intuos Pro. Ціна дуже смачна – від 3200 рублів за модель без тача, до 4800 за версію Pen & Touch. Ще близько 2 тисяч рублів буде коштувати набір для перетворення дигитайзера в бездротової.

З MacBook і якщо у вас є Mac з Magic Trackpad немає сенсу купувати версію з тачем. Для PC ж є сенс однозначний, працювати в Photoshop стає ще зручніше, за рахунок масштабування, прокрутки і повороту жестами.

Найбільше мені сподобалося, що модель надзвичайно компактна та зручна при роботі в дорозі. У сумці займає мінімум місця, не відтягує плече, прямо ідеальний компаньйон для поїздок вийшов.

http://q3d.livejournal.com


Tweet