Оскільки індустрія 3D-друкованої архітектури тільки починає розвиватися, з’являються проекти, які мають намір впроваджувати цю зароджується технологію.

Існує цілий ряд великомасштабних структур, які були надруковані по частинах або повністю при використанні переваг різних 3D-технологій в надії збільшити ефективність будівництва як з точки зору енергії і матеріалів, так і витрат. Серед тих, хто привернув найбільшу увагу своїми 3D-друкованими будівельними проектами, можна відзначити Winsun — китайську компанію, яка справила величезний фурор, коли, по-перше, звела 10 будинків протягом 24 годин, а потім побудувала величезну віллу і прилеглий квартирний комплекс також за допомогою технології 3D-друку. Тепер вона планує реалізувати свої друковані плани за кордоном — в Об’єднаних Арабських Еміратах, де Національний комітет інновації ОАЕ оголосив, що Winsun побудує одноповерховий прототип офісної будівлі в Дубаї разом з рядом партнерів.

За словами Мохамеда Аль Гергави, міністра Об’єднаних Арабських Еміратів, компанія 3D-надрукує 185 квадратних метрів офісної будівлі, використовуючи свій принтер висотою в 6,7 метри. Будівля буде 3D-надруковано з спеціального залізобетону (#SRC), армованого пластику (#FRP) і гіпсу, посиленого скловолокном (#GRG). Будівництво займе кілька тижнів. Партнери проекту оцінюють, що вартість робочої сили буде скорочена на 50-80%, а будівельні відходи — на 30-60%. Архітектурно-інженерні фірми Gensler, Thornton Thomasetti і Syska Hennessy будуть допомагати Winsun у здійсненні проекту.

Аль Гергави каже: “Цей проект відображає бачення нашого лідерства тут, в Дубаї. Ідея 3D-друку будинків колись було мрією, але сьогодні вона стала реальністю. Ця будівля буде свідченням ефективності і творчості технології 3D-друку, яка, як ми вважаємо, буде відігравати важливу роль у зміні секторів будівництва і дизайну. Ми хочемо скористатися цим зростанням, ставши глобальним центром інновацій і 3D-друку. І це тільки перший крок…”


Tweet